Alıcılara Tavsiyeler

Nasıl güvenli alışveriş yaparım?

Arama:

Kategorilerden birini seçebilir ya da anasayfada bulunan arama butonuna aradığınız ürünle ilgili başlıkları girip aratabilirsiniz.

Satın Alma:

Ürünü almaya karar verdiğinizde "sepete ekle" butununa tıklayın. Ürünü incelerken tereddüt ettiğiniz konular varsa satıcıya sistem üzerinden soru sorabilirsiniz. Bunun için ilgili ürün sayfasında sağ altta 'satıcıya soru sor' butonu vardır.
Ödeme yapacağınız ürünleri seçtikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayın.
Sonraki sayfada, ürünlerin kargolanmasını istediğiniz adresi seçin. İlk alışverişiniz ise adresinizi kaydetmeniz gerekir, sonraki alışverişlerinizde, dilerseniz, sisteme yeni bir adres de tanımlayabilirsiniz.
Kredi kartı ya da banka kartı bilgilerinizi girip onay verin. Ürün bedeli, ürün size ulaşıp, siz sistemden onay verene kadar bloke hesapta bekleyecektir.

Alış Sonrası:

Satıcı, ürünü kargoladığında, sisteme kargo takip numarasını girer. Bu bilgiler, size e-posta ile anında iletilir. Böylece kargonuzu internet üzerinden online olarak takip edebilirsiniz.
Ürün size ulaştığında kutusunun, paketinin ve ambalajının taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol edin. Taşıma esnasında herhangi bir hasar oluşmuşsa, kargo görevlisi zabıt tutmakla yükümlüdür.
Teslim aldığınız ürüne, ürünün kargolandığı tarihten itibaren 3 iş günü içinde onay vermelisiniz. Üründe bir sorun yoksa Profilim/Alışlarım sayfanızdan ürüne onay verin. 3 iş günü içinde onay vermezseniz, bir sorun olmadığı kabul edilerek blokede bekleyen tutar tutumluanne.com tarafından satıcıya ödenir.
Puan verin: Tecrübeleriniz diğer kullanıcılara yol gösterecektir. (Puan sistemi ile ilgili bilgi için sıkça sorulan sorular bölümüne göz atabilirsiniz)
Hacimli ürünlerde ürünü elden teslim almak isterseniz destek@tutumluanne.com'a mail atabilirsiniz.

Ürün alırken nelere dikkat etmeliyim?

Ürünün durumu:

Tutumluanne.com, ürünün durumunun alıcılar açısından daha anlaşılır olması için ürünleri 2 kategoriye ayırdı.
Etiketli&Sıfır: Ürün hiç kullanılmadı. Bu kategoride mümkünse ürünün üzerinde etiketi olmalı ya da ambalajı, garanti belgeleri muhafaza edilmiş olmalıdır.
Az Kullanılmış: Ürün kullanıldı ama hala kullanılabilir durumda. Tutumluanne.com ürünün gerçek fotoğrafının konulmasını zorunlu tutar. Bu nedenle ürünün fotoğrafını inceleyip  ‘az kullanılmış' kategorisinde yer alan ürünler için açıklama sizin için yeterli değilse alıcıya soru sorabilirsiniz.

Kargo Bedeli:

Kargo bedelini hangi tarafın ödeyeceği, alıcı ve satıcı arasında belirlenir. Kargo bedelinizin ne kadar tutacağını kargo şirketlerinin web sitelerinde yer alan linklerinden kolayca hesaplayabilirsiniz. Hesaplamayı yaparken alıcı ve satıcının bulunduğu şehirler ve ürün ölçülerini doğru girdiğinizden emin olun. Tutumluanne.com en uygun kargo şirketi olan PTT Kargoyu tavsiye etmektedir. Ayrıca Yurtiçi Kargo'nun devam eden  kampanyaları ile liste fiyatlarında %30 indirimle gönderim yapabilirsiniz. Ürünü elden teslim almak isterseniz elden teslim prosedürümüzü öğrenmek için destek@tutumluanne.com a mail atabilirsiniz.
Standart dışı durumlar için lütfen Sıkça Sorulan Sorular’ bölümüne gözatın.

-----------------------------İyzico Version------------------------------------------