Yardım / SSS

Tutumluanne, ebeveynlerin az kullanılmış bebek ve çocuk eşyalarını, güvenli bir ortamda alıp satabildiği online platformdur. ''Güvenli alışveriş sistemi'' sayesinde satıcı, ürünü kargolamadan önce tahsilatını garanti altına almış olur. Alıcı ise, parayı ödemeden önce ürünü inceleme fırsatı bulmuş olur.

Satıcı Rehberi

Tutumluanne.com’da satış yapmak hem çok kolay hem de çok keyifli. • Önce birkaç dakika içinde sitemize üye olun. ''Üye Ol'' • Dükkanım sayfasında ''Yeni Ürün Ekle'' butonunu tıkladığınızda adım adım yönlendirileceksiniz. • Ürün ekleme sırası ile kategori seçme, ürün bilgilerini girme ve fotoğraf ekleme adımlarından oluşmaktadır. • Tüm girişleri tamamladıkdan sonra ''kaydet'' dediğinizde ilanınız tutumluanne.com sistem onayına düşecek ve en kısa sürede yayına alınacaktır. İlanınız yayına alınana kadar ya da alındıktan sonra''dükkanım''bölümünde ilanınızın içine girerek değişiklik yapabilirsiniz. 

Tutumluanne.com satış bedeli üzerinden %17 komisyon alır; yani satıcıya ürün bedelinin %83'ü ödenir. Alınan bu ücret ile ‘Tutumluanne.com güvencesi’ için oluşturulan altyapı; komisyonun KDV'si; kredi kartı komisyonu, banka İşlem ücretleri, sistem&IT altyapısı vb. operasyonel giderler sağlanır.

*Ürününüz Kullanılmamış - Etiketli kategorisinde ise sıfır fiyatının %50-60 arasında;

*Ürününüz Az Kullanılmış kategorisinde ise sıfır fiyatının %30-50 arasında bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Doğru fiyatlama yapılan ürünler tutumluanne.com’da çok hızlı satılmaktadır!

Tutumluanne.com bazı durumlarda ürünleri yayına almaz değişiklik talep eder; ürününüz hızla yayına alınması için aşağıdaki konulara dikkat etmenizi rica ederiz

*Tutumluanne.com ürünleri yayına alırken ‘güncel’ sıfır fiyatlarını kontrol eder.Ürünün fiyatı ‘güncel’ sıfır fiyatına çok yakın ya da üstündeyse revize edilmesi için geri gönderilir.*

*Ürünün gerçek fotoğraflarının konulması zorunludur. Sadece reklam fotoğrafı konulan ilanlar revize edilmesi için geri gönderilir.

*Fotoğraflarda ürün anlaşılmıyorsa; çok karmaşık ya da bulanıksa revize edilmesi için geri gönderilir.

*Ürün fotoğraflarında bebek ya da çocuk olması durumunda düzeltme talep edilir. Lütfen fotoğraflarda anlaşılır şekilde sadece ürünün olmasına dikkat edin.

*Ürün fotoğraflarında başka bir web sitesinin adının geçmesi durumunda revize edilmesi için geri gönderilir.

*Cep telefonundan ekran görüntüsü alınarak eklenen ilanlar revize edilmesi için geri gönderilir.

*Açıklamalarda size ait kontak bilgisi olması durumunda revize edilmesi için geri gönderilir.

*Giyim&Ayakkabı kategorisinde sadece kullanılmamış veya az kullanılmış ürünler kabul edilmektedir. Yıpranmış, eskimiş, pamuklanmış, lekeli, fermuarı bozuk, söküğü olan ürünler onaylanmaz.

*Anne-çocuk-bebek ürünleri dışındaki ürünler onaylanmaz.

*Emzik, bebek bezi, diş kaşıyıcı,iç çamaşırı gibi hijyen konusunda hassas ürünler hiç kullanılmamış bile olsa, ambalajı açık olması durumunda onaylanmaz. Sadece ambalajlı olarak onaylanır.

*Tuvalet adaptörü ve lazımlık gibi ürünler sıfır bile olsa onaylanmaz.

*Kırık, boyası kalkmış, görünümü, işlevi ve kullanımda eksikliği olan ürünler onaylanmaz.

*Gıda ürünleri onaylanmaz.

*Replika (taklit) ürünler onaylanmaz.

*El örgüsü ürünler ( hırka, yelek, kazak, patik vb.) alıcılar tarafından talep görmediği için onaylanmaz.

*Giyim kategorisinde tercihen markalı ürünler kabul edilmektedir. Markasız ürünler genellikle yurtdışından alınma ya da özel dikim gibi ürünlerse onaylanmaktadır. Listemizde yer almayan marka öneriniz varsa destek@tutumluanne.com a mail atabilirsiniz.

·         Tebrikler ! Şimdi ürünü 3 işgünü içinde kargolamalısınız. Merak etmeyin ürün bedeli tutumluanne.com bloke hesaplarında güvendedir.

·         Alıcı bilgilerine Profilim/Satışlarım bölümünden ulaşabilirsiniz.

·         Ürünleri, kendinize ait özel bir kargo anlaşmanız yoksa her zaman PTT Kargo-Tutumluanne anlaşmasından yararlanarak kargolamanızı tavsiye ediyoruz. 4,30TL’den başlayan kargo fiyatlarını öğrenmek ve anlaşma detayları için tıklayın.

·         Ürünü elden teslim etmek istiyorsanız sıkça sorulan sorular’dan elden teslimle ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

·         Ürün alıcının eline ulaşıp sistemden onay verdikten sonra takip eden ilk iş günü ürün bedeli tutumluanne.com komisyonu kesilip banka hesaplarınıza yatırılır. Tutumluanne.com banka entegrasyonu ile çalışır ve tüm ödemeler otomatik gerçekleşir. Sisteme girdiğiniz iban numarası satıcı bilgilerine girdiğiniz isme ait olmalıdır. İban numarası ile isim uyuşmazlığı olması durumunda karşı banka ödediğimiz tutarı bize iade etmektedir.

·         Yüksek kargo bedelleri konusunda dikkatli olmanız gerekmektedir. Ürün bedeline yakın bir kargo fiyatı çıkarsa alıcıdan teyit almadan gönderim yapmayınız. Böyle bir durumla karşılaşırsanız destek@tutumluanne.com ‘a mail atarak bizlerden yardım alabilirsiniz.

Kargo bilgilerini, ''Profilim/Satışlarım'' sayfanıza girmenizi takip eden 3 iş günü içinde, alıcının ürüne onay vermesi gerekir. Bu süre içinde alıcı onay vermezse alıcıya ''tutumluanne.com''tarafından''onay hatırlat'' linki gönderilir ve ürüne onay vermesi için son 24 saat hakkı tanınır. Bu süre sonunda da alıcı onay vermezse, ''tutumluanne.com'' tarafından ürüne onay verilir ve onayı takip eden ilk iş günü tarafınıza ödeme gerçekleşir.

Hızlı satış tüyoları için tıklayın :)

Satışı başarı ile gerçekleşen işlemler sonunda, satış bedeli üzerinden %17 oranında, satıcıdan alınır. 100TL’lik bir ürün sattığınızda elinize 83TL geçer. %17 ile Kredi kartı ücretleri, Banka komisyonları; EFT/Havale Ücretleri, İşlem ücretleri ve Tutumluanne.com sisteminin işletilmesi ve geliştirilmesi için oluşturulan işgücü ve diğer giderler sağlanır.

Başka birine ait (örneğin eşinize) iban numarası girebilirsiniz. Sisteme girdiğiniz iban numarası satıcı bilgilerine girdiğiniz isme ait olmalıdır. İban numarası ile isim uyuşmazlığı olması durumunda karşı banka ödediğimiz tutarı bize iade etmektedir. Üyelik sizin adınıza satıcı bilgileri başka biri adına olabilir.

Satıcılar sattıkları ürünün gelirini bağışlamak isterlerse tek yapmaları gereken ürün bilgileri detaylarında yer alan 'üründen elde edeceğim geliri Kanserli Çocuklara Umut Vakfı(Kaçuv)'a bağışlamak istiyorum' kutucuğunu işaretlemektir. Tutumluanne.com'un Kaçuv ile yaptığı işbirliği sayesinde her ay yapılan bağışlar ay sonunda toplu olarak Kaçuv'a iletilir. Kaçuv tüm bağışçılara tek tek 'bağış yapılan tutarı' da içeren bir teşekkür mektubu gönderir. Tutumluanne.com Kaçuv'a bağış yapılan işlemlerden komisyon almamaktadır ve tüm gelir KAÇUV'a aktarılmaktadır.

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun’a göre alıcıların cayma hakkı bulunmaktadır.

 İadeleri engellemek için ürününüzü çok detaylı ve doğru anlatmanız,bilgilerini tam ve eksiksiz olarak girmeniz; alıcılarla iyi iletişim kurmanız gerekmektedir.

İade problemi yaşamamak için satıcıların ürünlerini gösterildiği ve açıklandığı şekilde göndermeleri önemlidir. Tutumluanne.com üyeleri ürün gönderirken ‘Anne Özeni’ ni korudukları ve sistem onaylarında ürünler mutlaka incelendiği için Tutumluanne.com’da iadeler %2 gibi çok düşük bir orandadır.

1)            Alıcı, ürünün yanlış beyan edilmesi, hasarlı veya eksik gönderilmesi veya bir sebepten satışı sırasında tarif edildiği gibi olmaması sebebiyle ürünü

iade edilebilir. Bu şekilde yapılan iadelerde iade kargo ücreti satıcılara aittir; para iadesi ürün satıcının eline ulaştıktan sonra yapılır.

2)            İade, ürünün beden uyuşmazlığı , satın almaktan vazgeçilmesi, beğenilmemesi sebeplerinden gerçekleştiriliyorsa, kargo alıcı tarafından karşılanır ve para iadesi ürün satıcının eline ulaştıktan sonra yapılır.

Alıcıürünün yanlış beyan edilmesihasarlı veya eksik gönderilmesi veya bir sebepten satışı sırasında tarif edildiği gibi olmaması sebebiyle ürünü iadeedilebilir.
İade,  ürünün beden uyuşmazlığı ,vazgeçilmesi, beğenilmemesi sebeplerinden gerçekleştiriliyorsa, kargo alıcı tarafından karşılanır ve para iadesi satıcının onayı üzerine iade edilir.

SATICI'nın kargo takip numarasını sisteme girdiği andan itibaren 3 işgünü içinde ALICI işleme onay vermeli ya da iade sürecini başlatmalıdır. ALICI 3 işgünü içinde onay/iade seçeneklerinden birini seçmezse kendisine son 24 saat uyarısı yapılır. Bu sürenin sonunda alıcı herhangi bir işlem yapmazsa sistem otomatik olarak işlemi onaylar. İşlem onaylandıktan sonra Tutumluanne.com güvencesi devre dışı kalmaktadır. Alıcı İŞLEM ONAYLANDIKTAN sonra ürünü iade etmek isterse satıcı ile görüşebilir; karşılıklı mutabık kalmaları halinde iadeyi kendi aralarında gerçekleştirebilirler. İşlem onayladıktan sonra gerçekleşen iadelerde tutumluanne.com komisyon iadesi yapmaz.

İADE SÜRECİ

Eğer alıcı ürünü iade etmek isterse öncelikle, geldiği şekli ile ürünü hemen kargoya vererek satıcıya geri göndermelidir. (İlgili mevzuat gereğince alıcının cayma hakkını kullanması halinde, ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir) Daha sonra Profilim/ Alışlarım sayfasında ilgili ürünün içine girmeli, ‘iade et’ butonunu tıkladıktan sonra **‘iade kargo takip numarasını’** yazmalıdır. Daha sonra iade sürecini başlatabilir. İade kargo takip numarası girilmeden iade süreci başlatılamaz. Alıcı iade kargo takip numarasını girdikden sonra 3 işgünü içinde satıcı, Profilim/Satışlarım sayfasından ürünü iade aldığına dair onay vermesi gerekmektedir. Satıcı 3 işgünü içinde onay vermezse sistem tarafından son 24 saat uyarısı gönderilir. Satıcı bu süreçde de onay vermezse sistem otomatik olarak işlemi onaylar.Onay sürecinden sonra blokede bekleyen tutar banka tarafından alıcının kredi kartına iade edilir.

NOT*  İade ürünü PTT Kargo görevlisine “E ticaret Gönderi Kabul - Tutumluanne“ ile gönderim yapacağınızı belirterek Tutumluanne ‘’ALIŞLARIM’’ sayfanızdaki sipariş numaranızın başına İ harfi ekleyerek gönderebilirsiniz.

Sipariş numarası verildiğinde satıcı iletişim ve adres bilgileri otomatik olarak gelecektir.

Gönderi yapıldığında Tutumluanne sisteminde kargo takip numarası otomatik olarak oluşacak ve iade başlayacaktır. Alıcının sisteme kargo takip numarası girmesine gerek kalmamaktadır.

Kargodan kaynaklanan gecikmelerde  destek@tutumluanne.com 'a bilgi vermeniz gerekmektedir.

Ürününüzü bir kişiye ayırmak ya da bir kişiye özel fiyatını düşürerek satmak isterseniz ‘Profil/Dükkanım’dan ilgili ürünün içine girerek ’'Ürünü sadece belirleyeceğim kullanıcı satın alabilir’’ ibaresinin yanına tıklamanız yeterlidir. Bunu yaptığınıza ürününüz yayında kalmaya devam edecek ancak ürünü sadece belirlediğiniz kullanıcı görecek; diğer kullanıcılar göremeyeceklerdir.Bu şekilde ‘Özel satış’ statütüsündeki ürünü, satıcı istediği fiyatdan sadece kendi belirlediği kullanıcının almasını sağlayabilir.

Tatil veya farklı bir mazeret nedeniyle ürünlerinizi bir süre kagoya veremeyeceksiniz kolayca yayından kaldırabilirsiniz. Profilim/dükkanım bölümünde ürünlerinin yayında yer alan ‘yayından kaldır’ butonunu tıklamanız yeterli olacaktır. Ürünlerinizi göndermeye hazır olduğunuzda aynı yerden ‘yayına al’’ı tıklarsanız ürünleriniz hemen tekrar yayına alınır.

 

Elden teslimat ile ilgili alıcı ve satıcılara önerdiğimiz prosedür aşağıdaki gibidir:

* Öncelikle alıcı kredi kartı bilgilerini girerek ürünü satın alır, parası bloke hesapta bekler.

* Bu aşamada satıcıya ve alıcıya birbirlerinin kontak bilgileri verilir.

* Alıcı ve Satıcı elden teslimat için buluşur.

* Satıcı Profilim/satışlarım  kısmından sipariş detayına girerek  kargo takip numarası kısmını  ‘elden teslimat’ olarak değiştirir.

* Alıcı ürünü beğenmezse, sistemden iade’ye basar; satıcı anında iadeye onay verir; satıcı onayından sonra ödediği tutar kredi kartına anında iade edilir.

* Alıcı ürünü beğenirse elden teslimat yapılır.

* Alıcı sistemden ürünü teslim aldım diye onay verir, tutumluanne.com alıcının onayını takip eden 2 iş günü içerisinde satıcıya tutarı otomatik olarak aktarır.

* Tüm iade ve onay işlemlerinin ürün teslim anında bir mobil cihaz yardımı ile verilmesi tavsiye edilir. Onay veya iade işlemleri ürün tesliminden sonra da verilebilir ancak bu durumda sorumluluğun alıcı ve satıcılara ait olduğunu belirtmek isteriz.

 

Şahsi ihtiyaçlarınızda kullanmak üzere almış olduğunuz ürün veya ürünlerin satışını yapıyorsanız ve/veya elde ettiğiniz gelir yıllık 23.000TL’yi geçmediği sürece fatura kesme ve vergi ödeme zorunluluğunuz yoktur. Devletin resmi sitesi olan http://www.egirisimci.gov.tr sitesinden ‘ticaret mi hobi mi’ isimli testi yaptığınız zaman kolaylıkla vergiye tabi olup olmadığınızı görürsünüz.

Bu miktarların aşılması durumunda Satıcı'nın kazancını devlete resmi olarak beyan etmesi gerekir.

Tutumluanne - PTT Kargo anlaşması ile kargo hem çok kolay hem de çok ucuz! Detaylar için buraya tıklayın :)

Kargoyu 'satıcı öder' ürünler filtrelerde çıkmakta ve çok daha hızlı satılmaktadır! 

İşlemin alıcı veya sistem tarafından onaylanmasını  takip eden ilk iş günü tarafınıza ödeme gerçekleşir.

• Satıcıların ürünü kargoya verirken PTT Kargo görevlisine “E ticaret Gönderi Kabul - Tutumluanne“ ile gönderim yapacağını belirterek Tutumluanne sipariş detay sayfasındaki “SİPARİŞ NUMARASINI“ iletmesi yeterli olacaktır. Sipariş numarası verdildiğinde alıcı iletişim ve adres bilgileri otomatik olarak gelecektir.

• Gönderi yapıldığında Tutumluanne sisteminde kargo takip numarası otomatik olarak oluşacaktır. Satıcının sisteme kargo takip numarası girmesine gerek kalmamaktadır.

• Satıcı aynı kişiye birden çok ürünü tek işlem numarası ve tek pakette gönderebilir. Bu durumda sipariş numarası kullanılan işlem, sistemden otomatik olarak sevk edilmiş gözükür. Diğer işlemlere kargo takip numarasının satıcı tarafından girilmesi gerekmektedir.

• Sistemde kargo bedelini kim öder (alıcı-satıcı) görünüyorsa o şekilde gönderim yapılır. Alıcı öder olan bir ürün sonradan satıcı öder olarak değiştirilmek istenirse satış gerçekleşmeden önce sistem üzerinden düzenlemenin yapılması gerekir.

• Satıcı bilgisi eksik ürünlerde PTT kargo ile indirimli gönderim yapılmasına sistem tarafından izin verilmemektedir. Bu nedenle gönderim öncesi satıcıların profillerinde yer alan ‘satıcı bilgileri’ni eksiksiz doldurması gerekmektedir.

• Evden alımlarda kampanya geçerli değildir. 

Hacimli ürünlerinizi, İstanbul içi evden eve teslimat hizmetimiz ile uygun fiyata gönderebilirsiniz ve teslim alabilirsiniz. Evden eve teslimat hizmetimizin detayları için tıklayın.

Alıcı Rehberi

Nasıl alış yapabilirim? Tutumluanne.com’da ''Güvenli alışveriş sistemi'' sayesinde hiçbir ürünü dokunmadan satın almazsınız. Siz ürünü satın aldıktan sonra ödediğiniz tutar tutumluanne.com bloke hesaplarında bekler. Ürün size ulaşıp siz sistemden onay verdikten sonra satıcıya ödeme yapılır.

Bunun için ürün detaylarında yer alan satıcıya soru sor butonunu kullanabilirsiniz. Satıcı ile anlaşırsanız satıcı ürünü ‘Özel Satış’ statüsüne çevirerek ürünü sadece sizin almanızı sağlayabilir.

Ödemenizi takip eden 3 iş günü içinde satıcının ürünü kargolaması gerekmektedir. Bu süre sonunda, satıcı ürünü hala kargolamadıysa, ‘tutumluanne.com’ tarafından satıcıya kargo hatırlatma uyarısı gönderilir. Satıcı, ürünü uyarıdan sonra 24 saat içinde hala kargolamadıysa, ''Profilim/alışlarım''sayfanızda "Satışı iptal et"linki çıkar. Bu link üzerinden satışı iptal edebilirsiniz. Bunun sonucunda blokeye alınmış olan ürün bedeli kredi kartınıza otomatik olarak iade edilir. Banka entegrasyonumuz olduğu için işlem iptal edildiği anda ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. İadeyi ekstrenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir.

Ürün henüz kargolanmadı ise işlemi ''Satıcı'' 1 gün sonra iptal edebilir. Bunun için satıcıya işlemi iptal etmek istediğinizi iletebilirsiniz. Satıcı mesajınızı aldığında işlemi ''Profilim /satışlarım'' sayfasından iptal edebilir. Banka entegrasyonumuz olduğu için işlem iptal edildiği anda ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Ancak iadeyi ekstrenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir.

Tutumluanne - PTT Kargo anlaşması ile kargo hem çok kolay hem de çok ucuz! Detaylar için buraya tıklayın :)

Ürünler direkt satıcılar tarafından size gönderildiği için farklı satıcılardan aldığınız ürünler size ayrı kargolar olarak gelecektir.

Elden teslimat ile ilgili alıcı ve satıcılara önerdiğimiz prosedür aşağıdaki gibidir:

* Öncelikle alıcı kredi kartı bilgilerini girerek ürünü satın alır, parası bloke hesapta bekler.

* Bu aşamada satıcıya ve alıcıya birbirlerinin kontak bilgileri verilir.

* Alıcı ve Satıcı elden teslimat için buluşur.

* Satıcı Profilim/satışlarım  kısmından sipariş detayına girerek  kargo takip numarası kısmını  ‘elden teslimat’ olarak değiştirir.

* Alıcı ürünü beğenmezse, sistemden iade’ye basar; satıcı anında iadeye onay verir; satıcı onayından sonra ödediği tutar kredi kartına anında iade edilir.

* Alıcı ürünü beğenirse elden teslimat yapılır.

* Alıcı sistemden ürünü teslim aldım diye onay verir, tutumluanne.com ertesi işgünü satıcıya parasını öder.

* Tüm iade ve onay işlemlerinin ürün teslim anında bir mobil cihaz yardımı ile verilmesi tavsiye edilir. Onay veya iade işlemleri ürün tesliminden sonra da verilebilir ancak bu durumda sorumluluğun alıcı ve satıcılara ait olduğunu belirtmek isteriz.

1)      Alıcı, ürünün yanlış beyan edilmesi, hasarlı veya eksik gönderilmesi veya bir sebepten satışı sırasında tarif edildiği gibi olmaması sebebiyle ürünü

iade edilebilir. Bu şekilde yapılan iadelerde iade kargo ücreti satıcılara aittir; para iadesi ürün satıcının eline ulaştıktan sonra yapılır.

2)      İade, ürünün beden uyuşmazlığı , satın almaktan vazgeçilmesi, beğenilmemesi sebeplerinden gerçekleştiriliyorsa, kargo alıcı tarafından karşılanır ve para iadesi ürün satıcının eline ulaştıktan sonra yapılır.

 Eğer alıcı ürünü iade etmek isterse (1.maddede öncelikle ürünün açıklandığı ve fotoğraflandığı gibi gelmediğini belgelemek için ürünün detaylı resmini çektikten sonra) ürünü hemen kargoya vererek satıcıya geri göndermelidir. Satıcı ile iade konusunda bir mutabakatsızlık olması durumunda gelen ürününün fotoğrafları açıklama ile beraber destek@tutumluanne.com adresine mail atılmalıdır.

 SATICI'nın kargo takip numarasını sisteme girdiği andan itibaren 3 işgünü içinde ALICI işleme onay vermeli ya da iade sürecini başlatmalıdır. ALICI 3 işgünü içinde onay/iade seçeneklerinden birini seçmezse kendisine son 24 saat uyarısı yapılır. Bu sürenin sonunda alıcı herhangi bir işlem yapmazsa sistem otomatik olarak işlemi onaylar. İşlem onaylandıktan sonra Tutumluanne.com güvencesi devre dışı kalmaktadır. Alıcı İŞLEM ONAYLANDIKTAN sonra ürünü iade etmek isterse satıcı ile görüşebilir; karşılıklı mutabık kalmaları halinde iadeyi kendi aralarında gerçekleştirebilirler. İşlem onayladıktan sonra gerçekleşen iadelerde tutumluanne.com komisyon iadesi yapmaz.

 İADE SÜRECİ

Alıcı ürünü (öncelikle 1.maddede ürünün açıklandığı ve fotoğraflandığı gibi gelmediğini belgelemek için ürünün detaylı resmini çektikten sonra) hemen kargoya vererek satıcıya geri göndermelidir.

Daha sonra Profilim/ Alışlarım sayfasında ilgili ürünün içine girmeli, ‘iade et’ butonunu tıkladıktan sonra **‘iade kargo takip numarasını’** yazmalıdır. Daha sonra iade sürecini başlatabilir. İade kargo takip numarası girilmeden iade süreci başlatılamaz. Alıcı iade kargo takip numarasını girdikden sonra 3 işgünü içinde satıcı, Profilim/Satışlarım sayfasından ürünü iade aldığına dair onay vermesi gerekmektedir. Satıcı 3 işgünü içinde onay vermezse sistem tarafından son 24 saat uyarısı gönderilir. Satıcı bu süreçde de onay vermezse sistem otomatik olarak işlemi onaylar. Onay sürecinden sonra blokede bekleyen tutar banka tarafından alıcının kredi kartına iade edilir.

NOT*  İade ürünü PTT Kargo görevlisine “E ticaret Gönderi Kabul - Tutumluanne“ ile gönderim yapacağınızı belirterek Tutumluanne ‘’ALIŞLARIM’’ sayfanızdaki sipariş numaranızın başına İ harfi ekleyerek gönderebilirsiniz.

Sipariş numarası verildiğinde satıcı iletişim ve adres bilgileri otomatik olarak gelecektir.

Gönderi yapıldığında Tutumluanne sisteminde kargo takip numarası otomatik olarak oluşacak ve iade başlayacaktır. Alıcının sisteme kargo takip numarası girmesine gerek kalmamaktadır.

 Kargodan kaynaklanan gecikmelerde destek@tutumluanne.com 'a bilgi vermenzi gerekmektedir.

 

 

 

 

Tutumluanne.com banka entegrasyonu ile çalıştığı için işlem iptal/iade olduğu anda otomatik olarak iade edilir. Ancak iadeyi ekstenizde görmeniz çalıştığınız bankaya bağlı olarak 3-4 günü bulabilir. 3-4 gün içinde iadeyi ekstrenizde göremezseniz sistem üzerinden bize mesaj atabilirsiniz. Mesajınıza hemen geri dönüş yapılacaktır.

Spesifik bir marka ve/veya bir ürün arıyorsanız ve yayında böyle bir ürün yoksa, ''Profilim/Haber Et Taleplerim'' bölümünü doldurmanız yeterli olacaktır. İlgili ürün yayına alındığında''tutumluanne.com'' tarafından size e-posta ile bilgi verilecektir. Ürünle artık ilgilenmiyorsanız girdiğiniz talebin yanında işlemi silebilirsiniz.

Hacimli ürünlerinizi, İstanbul içi evden eve teslimat hizmetimiz ile uygun fiyata gönderebilirsiniz ve teslim alabilirsiniz. Evden eve teslimat hizmetimizin detayları için tıklayın.

Üyelik & Puan Verme

Şifrenizi unuttuğunuzda, ''şifremi unuttum'' linkinden, kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girdiğinizde şifrenizi değiştirmeniz için gereken link e-posta adresinize gönderilecektir.

 

Tutumluanne.com’da tüzel kişilik adı altında satış yapmayı planlıyorsanız, üye olduktan sonra ''Kurumsal Üyelik'' seçeneğini tıklamalısınız. Ürün eklemeden önce ''Profilim/Bilgilerim''sayfanızda bulunan; fatura, vergi dairesi, vergi numarası gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi tamamladıktan sonra, ödeyeceğiniz satış komisyonları için''tutumluanne.com'' tarafından firmanız adına fatura düzenlenecek ve adresinize gönderilecektir.

 

Satış yapan üyelerin profillerinin yanında bugüne kadar başarı ile tamamladıkları toplam satış adedi bulunur. Bu işlemlere hiç yorum ve puan verilmemiş olsa dahi, çok sayıda işlem yapmış bir üyenin satış konusunda genel kurallara uygun davrandığı söylenebilir. Puanlama 1 yıldızdan 5 yıldıza kadar verilen bir aralıkta yapılacaktır. 1 yıldız en düşük seviyeyi temsil ederken 5 yıldız sorulara çabuk geri dönüş, hızlı gönderim, ürünün eksiksiz, hızlı ve tarif edildiği şekilde gönderilmesi gibi tüm unsurların en iyi şekilde yerine getirildiğini gösterir.

 

Tutumluanne.com, ebeveynlerin güvenli bir ortamda bebek ve çocuk kıyafetlerini alıp sattıkları bir platformdur. Bu platformda üyelerin işlemlerini vaad ettikleri şekilde tamamlaması sistemin sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Sizin bir satıcı ile ilgili yaşadığınız deneyiminiz diğer alıcılara yol gösterecek; vereceğiniz puan ve yorumlar, o kullanıcının profilini oluşturacak ve tüm kullanıcılar tarafından görüntülenecektir

 

Puan verme kriterleri;

 

  • Ürünün açıklamalarda anlatıldığı gibi olması
  • Satıcının sizinle iletişimi
  • Ürünün zamanında kargoya verilmesi.

 

Yorum yapma kuralları;

 

  • Alışveriş yaptığınız kişinin kontrol edemeyeceği konular (kargo şirketi kaynaklı gecikmeler vb.) hakkında değerlendirme yapmamalısınız.
  • Yorumlarınızda karşı tarafı küçük düşüren, kişilik haklarını rencide edici ifadeler kullanmamalısınız.
  • Yorumlarınız küfür ve hakaret içermemelidir.
  • Yorumlarınız sadece yorum yaptığınız işlem ve ürünle ilgili olmalıdır. Geçmişte yapılan bir işlemle ilgili başka bir işleme yorum yapmamalısınız.
  • Kişinin kimlik bilgilerini(telefon, adres,eposta) ifşa eden yorumlar yapmamalısınız.
  • Satıcılar bu ve benzeri içerikde bir yorum aldıkları zaman yorumu profil sayfasından şikayet edebilir. Bu kriterlerde yapılan yorumlar site yönetimi tarafından yayından kaldırılacaktır.

-----------------------------İyzico Version------------------------------------------